Επίδειξη δύναμης από Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι περισσότερες αναμετρήσεις των ζευγαριών που ξεκίνησαν στις 19:55, καθώς τα σκορ του πρώτου αγώνα στη φάση των «32» του Europa League αφήνουν περιθώριο στους «χαμένους» της βραδιάς. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Τότεναμ, πάντως, εξασφάλισαν πρόκριση από σήμερα.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαναν επίδειξη δύναμης στην Ισπανία συντρίβοντας τη Ρεάλ Σοσιεδάδ με 4-0, ενώ οι «πετεινοί» έφυγαν από την Αυστρία με ένα θριαμβευτικό 4-1 επί της Βολφσμπέργκερ. Κάτι ανάλογο ισχύει για τη Ρόμα, που νίκησε στην Πορτογαλία την Μπράγκα (2-0), ενώ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ άλωσε το Κρασνοντάρ νικώντας τους Ρώσους, για τους οποίους σκόραρε ο Μπεργκ, με 3-2.

Η Μίλαν ισοφαρίστηκε στο «Μαρακανά» από τον Ερυθρό Αστέρα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ το ματς της βραδιάς έγινε στην Ελβετία, όπου η Γιουνγκ Μπόις προηγήθηκε της Λεβερκούζεν με 3-0 στο ημίχρονο, ισοφαρίστηκε στην επανάληψη μέσα σε 20 λεπτά και πήρε τη νίκη (4-3) στο 89΄.