Τεσσάρα της Αγγλίας στο Κόσοβο, ήττα για την Τσεχία

Η Αγγλία επικράτησε εύκολα με 4-0 απέναντι στο Κόσοβο ενώ, η Βουλγαρία νίκησε με 1-0 την Τσεχία.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία η Αγγλία επικράτησε εύκολα με 4-0 εκτός έδρας στο Κόσοβο. Η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, άνοιξε το σκορ με τον Χάρι Γουίνκς στο 32ο λεπτό να πλασάρει σωστά μετά από ασίστ του Τσάμπερλεϊν, για το 1-0 του ημιχρόνου.

Μέσα σε 20' στο δεύτερο μέρος η Αγγλία πέτυχε ακόμα τρια τέρματα. Ο Κέιν στο 79' με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 ενώ, στο 83ο λεπτό ο Ράσφορντ και στο 91' ο Μέισον Μάουντ διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου η δεύτερη Τσεχία αντιμετώπισε εκτός έδρας την Βουλγαρία. Με τέρμα του Μποζίκοφ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από φάουλ του Ντεσπότοφ οι γηπεδούχοι πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο.

Πηγή: Sdna.gr