Τραγική εμφάνιση και ήττα από την Αρμενία η Ελλάδα (vids)

Μετά από την ήττα με 0-3 από την Ιταλία, η Ελλάδα κλήθηκε να επιστρέψει στις καλές εμφανίσεις και να κερδίσει στο ΟΑΚΑ την Αρμενία. Ωστόσο, οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη δεν ήταν ούτε και σήμερα σε καλή βραδιά, με αποτέλεσμα να ηττηθούν και από τους Αρμένιους, με 2-3. Μόνος του πάλευε ο Φορτούνης, ο οποίος έφτιαξε το γκολ του Ζέκα και πέτυχε ένα καταπληκτικό προσωπικό τέρμα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η αρχική ενδεκάδα του Άγγελου Αναστασιάδη

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

Τέλος του αγώνα. 2-3 το τελικό σκορ.

90' Τέσσερα λεπτά θα είναι ο έξτρα χρόνος.

87' ΓΚΟΟΟΛ η Ελλάδα και 2-3 με τον Φορτούνη! Φοβερό σλάλομ του μεσοεπιθετικού του Ολυμπιακού, ο οποίος πέρασε... όποιον βρήκε μπροστά του και μείωσε το σκορ!

82' Απογοήτευση για τους Έλληνες παίκτες. Έχουν τη μπάλα στα πόδια τους αλλά δεν απειλούν την αντίπαλη εστία.

73' ΓΚΟΛ η Αρμενία. 1-3 το σκορ. Το τέρμα πέτυχε με σουτ ο Μπαρσεγιάν.

68' Ο Κολοβός αντί του Πέλκα στο ματς.

64' Καλό σουτ του Κουλούρη, πιέζει για ισοφάριση η Ελλάδα!

Σε μεγάλα κέφια ο Φορτούνης στο δεύτερο ημίχρονο!

53' ΓΚΟΟΟΛ για την Ελλάδα, 1-2. Πολύ ωραία προσπάθεια του Φορτούνη, γκολ από τον Ζέκα!

46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

Άδειες οι εξέδρες του ΟΑΚΑ

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Σε τραγική κατάσταση η Ελλάδα, οι Αρμένιοι προηγούνται δίκαια στο σκορ με 0-2. Οι παίκτες του Αναστασιάδη έχουν 67% κατοχή της μπάλας αλλά δεν έχουν δημιουργήσει σημαντικές φάσεις.

45' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

32' ΓΚΟΛ και 0-2 για την Αρμενία. Ο Γκαζαριάν ξέφυγε από τον Παπασταθόπουλο και πέτυχε δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

30' Αυξάνει την πίεση η ομάδα του Αναστασιάδη, κινητήριος μοχλός ο Φορτούνης.

22' Δεν έχει απειλήσει σημαντικά η Ελλάδα. Πολλές οι διακοπές στο ματς.

17' Ο Κώτσιρας στην θέση του τραυματία Μαυρία.

Για άλλη μια φορά οι παίκτες του Αναστασιάδη δέχονται γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

8' ΓΚΟΛ για την Αρμενία. Σοκ για την Ελλάδα, οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ.

1' Έναρξη του αγώνα.