Διπλό στην Ιταλία

Η Στουτγκάρδη είδε να της ακυρώνεται γκολ, να χάνει πέναλτι όμως τελικά λυτρώθηκε με το γκολ του Τουρέ στο 90'+2' και πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γιουβέντους πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη στη League Phase του Champions League.

Σπουδαία και δίκαια νίκη με 1-0 πήρε η Στουτγκάρδη στο Τορίνο απέναντι στη Γιουβέντους για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League. Ο Ελ Μπιλάλ Τουρέ ήταν εκείνος που λύτρωσε τους Σουηβούς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Γερμανοί βρήκαν δίχτυα με ωραίο σουτ του Ουντάβ στο 48' όμως το γκολ ακυρώθηκε έπειτα από παρέμβαση του VAR. Μάλιστα, είδαν και τον Πέριν να αποκρούει εντυπωσιακά το πέναλτι του Μιγιότ στο 86'. Στο 84΄να σημειώσουμε πως αποβλήθηκε ο Ντανίλο από πλευράς Γιουβέντους.

Τελικά όμως, ο Τουρέ βρήκε το νικητήριο γκολ και χάρισε στους Γερμανούς την πρώτη τους νίκη στη φετινή διοργάνωση ανεβαίνοντας έτσι στους 4 βαθμούς. Η Γιουβέντους από την άλλη μεριά παρέμεινε στους 6 βαθμούς έπειτα από τρεις αγώνες.

Πηγή κειμένου: sport24.gr