Με τεσσάρα την πρόκριση ο εκπληκτικός Ολυμπιακός!

«Ερυθρόλευκο» πάρτυ στο Γ. Καραϊσκάκης, όπου ο Ολυμπιακός διέλυσε με 4-0 τη Βικτόρια Πλζεν και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για την επόμενη φάση των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ!

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και επικράτησε άνετα των Τσέχων, με κορυφαίο παίκτη του Γκιγιέρμε που πέτυχε δύο γκολ (σ.σ. το δεύτερο του τέρμα ενδέχεται να χρεωθεί ως αυτογκόλ).

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων, εδώ.

Η εξέλιξη:

Τέλος του αγώνα.

Σκόρερ ο Σεμέδο από κοντά μετά από απόκρουση του Χρούσκα σε σουτ του Μεριά.

82' ΓΚΟΛ, 4-0 η ομάδα του Μαρτίνς!

Εξαιρετικός ο Ολυμπιακός, έχει καταρρεύσει η Πλζεν.

Σκόρερ και πάλι ο Γκιγιέρμε, από εκτέλεση κόρνερ του Μασούρα.

73' ΓΚΟΛ και 3-0 για τον Ολυμπιακό!

Ο Γκερέρο... χόρεψε την άμυνα των Τσέχων και πέτυχε δεύτερο γκολ για τους Πειραιώτες!

69' ΓΚΟΛ 2-0 ο Ολυμπιακός!

66' Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βαλμπουενά έξω. Καμαρά μέσα.

64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μασούρα, ύστερα από προσπάθεια και πάσα του Γκερέρο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

53' Κίτρινη ο Μπράμπετς για σκληρό φάουλ στον Βαλμπουενά.

Σκόρερ ο Γκιγιέρμε με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά.

51' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος ήταν πολύ ανώτερος από την Πλζεν, έχοντας κατοχή της μπάλας στο 68% και δημιουργώντας 8 ευκαιρίες, με τις 5 εξ' αυτών να είναι σουτ εντός εστίας. Οι Τσέχοι είχαν μόλις 2 καλές φάσεις και κανένα σουτ εντός εστίας.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42' Καλό μακρινό σουτ από τον Ποντένσε η μπάλα περνάει λίγο άουτ

Συνεχίζει να πιέζει ο Ολυμπιακός χωρίς να απειλείται από την Πλζεν

28' Τραυματισμός του Ποντένσε ο οποίος όμως τελικά δεν έχει σημαντικό πρόβλημα

Ο ρυθμός έχει πέσει μετά το 15'.

Πολύ καλός ο Ολυμπιακός στο πρώτο δεκάλεπτο.

7' Ευκαιρία με εξαιρετική κεφαλιά του Γκερέρο που αποκρούεται δύσκολα.

Συνεχής πίεση από τους γηπεδούχους στα πρώτα λεπτά του αγώνα

2' Δοκάρι ο Ολυμπιακός! Από  κόρνερ του Βαλμπουενά η μπάλα βρήκε στον Γκιγιέρμε και μετά σε παίκτη της Πλζεν και πήγε στο δοκάρι.

1' Ο αγώνας ξεκίνησε.