Προπονητής απολύθηκε στο ημίχρονο!

Συνέβη κι αυτό στη Βραζιλία. Η ομάδα της τρίτης κατηγορίας του πρωταθλήματος της χώρας, Ολίμπια, απέλυσε τον προπονητή της στο ημίχρονο της τελευταίας αναμέτρησης.

Η Ολίμπια γνώριζε την ήττα με σκορ 0-2 στο πρώτο 45λεπτο του ματς με την Πριμαβέρα. Μόλις ο τεχνικός της, Αλεσάντρε Φερέιρα, πήγε στ' αποδυτήρια του ανακοινώθηκε η απόλυσή του. Έτσι η ομάδα από το Σάο Πάουλο κατέβηκε με άλλον προπονητή (τον μέχρι πρότινος βοηθό του) στο δεύτερο ημίχρονο.

Μάλιστα κατάφερε και έφθασε στην ισοφάριση, παίρνοντας το βαθμό με το τελικό 2-2, παραμένει ωστόσο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Αλεσάντρε Φερέιρα έμεινε στην τεχνική ηγεσία της Ολίμπια για ένα μήνα και στις πρώτες του δηλώσεις χαρακτήρισε ντροπιαστική την απόφαση και κυρίως το timing της ανακοίνωσής της.