Βίντεο: Απίστευτη γκολάρα από τον Μέσι!

Ο Λιονέλ Μέσι έστησε πάρτι απέναντι στην Ονδούρα και οδήγησε την Αργεντινή σε άνετη επικράτηση με 3-0, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Μαϊάμι.

Συνέντευξη Γκιούρτσο στο Sportime: «Μόλις άγγιξα την μπάλα ένιωσα πως θα πάει στα δίχτυα!»

Βίντεο: Αυτή είναι η τελευταία εξέλιξη με Μαρσέλο!

Το πιο συγκινητικό βίντεο στην ιστορία του τένις: Φέντερερ και Ναδάλ κλαίνε πλάι-πλάι!

Ο σταρ της «Σελέστε» σημείωσε δύο γκολ στην άνετη επικράτηση των Αργεντινών, με το δεύτερο γκολ του Μέσι να είναι... ποίημα, αφού με αδιανόητη λόμπα έξω από την περιοχή... κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η Αργεντινή άνοιξε το σκορ στο 16' με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μέσι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0 για την «Σελέστε».

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον ηγέτη της Αργεντινής με αδιανόητη λόμπα έξω από την περιοχή στο 69ο λεπτό.

Πηγή: sdna.gr