Πάει για αήττητο πρωτάθλημα η Λίβερπουλ! (vids)

Οι Κόκκινοι... αγχώθηκαν, βρέθηκαν πιο κοντά από ποτέ φέτος σε μια ήττα, αλλά τελικά κέρδισαν με 1-2 στην έδρα της Γουλβς!

Τις 14 σερί νίκες έφτασε το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ!

Στο 8ο λεπτό ο Χέντερσον έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, αλλά στο 51' με δυνατή κεφαλιά ο Χιμένες ισοφάρισε σε 1-1. Οι Λύκοι προσπάθησαν να πετύχουν δεύτερο τέρμα και να πάρουν το τρίποντο σπάζοντας το αήττητο σερί της Λίβερπουλ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τα κενά της άμυνας της Γουλβς και με αντεπιθέσεις έφτιαξαν φάσεις, μέχρι που στο 84' ο Φιρμίνο με ωραίο τελείωμα έγραψε το τελικό 1-2!

Στο +16 από τη δεύτερη Σίτι ο σύλλογος του Μέρσεϊσαϊντ, έχοντας και αγώνα λιγότερο, ενώ μετράει 22 νίκες σε 23 ματς! Στην 7η θέση και στο -6 από την τετράδα η αξιόμαχη ομάδα του Εσπίριτο Σάντο.

Να σημειωθεί ότι ο Σαντιό Μανέ αποχώρησε ως τραυματίας στο 33ο λεπτό και τη θέση του πήρε ο Τακούμι Μιναμίνο, πραγματοποιώντας έτσι το ντεμπούτο του στην Πρέμιερ Λιγκ.