Τρομακτικό ρεκόρ της Γιουνάιτεντ όταν προηγείται στο ημίχρονο!

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» διέσυραν την Τσέλσι στην πρώτη αγωνιστική της φετινής Πρέμιερ και επέκτειναν ένα ρεκόρ 280 αγώνων.

Στο μεγάλο παιχνίδι της Κυριακής η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχθηκε την Τσέλσι και παρ' ότι δεν ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκους Ράσφορντ στο 18ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ επέδειξαν εκπληκτική ευστοχία και έφτασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0, σημειώνοντας μία ανέλπιστα ευρεία νίκη. Ωστόσο, από τη στιγμή που πρηγούνταν στο ημίχρονο - σύμφωνα με όσα είχαν προηγηθεί στα προηγούμενα 279 παιχνίδια στο «Ολντ Τράφορντ» - η νίκη ήταν το πλέον αναμενόμενο αποτέλεσμα.

Καθώς στα προηγούμενα 279 παιχνίδια που οι «Κόκκινοι Διάβολοι» είχαν προηγηθεί στο ημίχρονο στο «Θέατρο των Ονείρων», δεν είχαν ηττηθεί σε κανένα, μετρώντας μάλιστα 264 νίκες και μόλις 16 ισοπαλίες!

Πηγή: Premierleaguefans.gr