Πολύ εύκολα η ΑΕΛ τον Απόλλωνα

Σαν σε προπόνηση η Robo Markets ΑΕΛ κέρδισε τον συμπολίτη της Απόλλωνα στο Λεμεσιανό ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών με 3-0 σετ. Ο αγώνας δρεν αντέχει κριτικής με τις «γαλαζοκίτρινες» να κερδίζουν άνετα τα σετ.

ΣΑΛΑ ΑΕΛ: Robo Markets ΑΕΛ – ΑΠΟΛΛΩΝ 3-0 (25-13, 25-05, 25-08)

Η Robo Markets ΑΕΛ έπαιξε πολύ σοβαρά και «καθάρισε» το πρώτο σετ με 25-13 σε 26 λεπτά. Ένα 20λεπτό ήταν αρκετό για τις «γαλαζοκίτρινες» να κερδίσουν το δεύτερο σετ με 25-05 και να αυξήσουν το προβάδισμα σε 2-0 σετ. Τα ίδια δεδομένα και στο τρίτο σετ με την ομάδα του Ιβάνοβιτς να κερδίζει 25-08 και συνάμα τον αγώνα.

Robo Markets ΑΕΛ (ΝΤ. ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ): Σπύρου, Πένε, Πεχλιβάνη, Bέτσελιτς, Κχατατασβίλι, Παύλου – Λίμπερο: Στεφάνου. – Αλλαγές: Θεοδοσίου, Κωνσταντίνου, Κατσουνωτού, Κοκκή.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Μ. ΠΑΝΑΓΙΔΗΣ): Μανίταρου,Λεωνίδου,Ζακχαίου,Δ. Σιμανόφσκι,Ι. Σιμανόφσκι, Ιωαννίδου – Λίμπερο: Aραούζου. – Αλλαγές: Κέστα, Μιχαήλ.