Πολύ σημαντική νίκη για την ΑΕΚ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΥΓΟΡΟΥ: ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ – ΑΕΚ (13-25, 25-19, 14-25,20-25)

Πολύ σημαντική νίκη μέσα στο Αυγόρου πέτυχε η ΑΕΚ Λάρνακας. Μέσα στην Τεχνική Σχολή Αυγόρου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ΟΠΑΠ Γυναικών Α Κατηγορίας κέρδισε το ΘΟΙ με 1-3 μετά σπό ένα πολύ ενδιαφέρον αγώνα. Η ΑΕΚ πήρε ένα σημαντικό τρίποντο, ενώ το ΘΟΙ Αυγόρου ισοφάρισε, τα έδωσε όλα όμως δεν τα κατάφερε.

Στο πρώτο σετ η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά κερδίζοντας σε 20’ 13-25 ανοίγοντας το σκορ. Η ομάδα του Δημοσθένη Ζυμαράκη αντέδρασε στο δεύτερο κερδίζοντας σε 28’ 25-19 ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο τρίτο σετ οι «κιτρινοπράσινες» ήταν καλύτερες και 12-18. Οι «κιτρινοπράσινες»  προηγήθηκαν 20-24 για να κερδίσουν 20-25 σε 25’ και τον αγώνα 1-3 σετ.

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ(Δ. ΖΥΜΑΡΑΚΗΣ):Παπαδοπούλου, Αντωνίου, Στρατηγάκη, Μιχαήλ, Χρίστου, Ζυμαράκη, - Αλλαγές: Λουκά

AEK (Σ. ΤΣΑΓΓΑΡΙΔΟΥ):Xατζηπέτρου, Ulumbelashvilli, Στυλιανού, Χαραλάμπους, McLay – Λίμπερο: Μοσφιλιώτη – Αλλαγές: Λάρκου.