«Κλείδωσε» παραμονή και παίζει για την 5η θέση

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.  0-3 (21-25, 22-25, 22-25)

Την Τρίτη νίκη που της δίνει «εισιτήριο» παραμονής στην Α Κατηγορία και τη νέα σεζόν πέτυχε την Τρίτη στο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» η Αναγέννηση Δερύνειας κερδίζοντας την ΑΕ Καραβά με 0-3 σετ. Η ομάδα της Δερύνειας προκρίθηκε με 3-0 νίκες και αναμένει τον αντίπαλό της από το ζευγάρι ΑΠΟΕΛ – Ε.Ν.Π.

Η ΑΕ Καραβά έχασε άνκαι προσπάθησε και θα διςκδικήσει την παραμονή της στην Α Κατηγορία μέσα από αγώνες με τον ηττημένο της σειράς ΑΠΟΕΛ – Ε.Ν.Π.

Σε ένα ανταγωνιστικό πρώτο σετ η Αναγέννηση επικράτησε 21-25 σε 24’ και προηγήθηκε 0-1 σετ.

Η ΑΕ Καραβά μπήκε δυνατά στο δεύτερο σετ και προηγήθηγκε 05-01. Η ομάδα του Καραβά διατήτησε το προβάδισμα 12-10 και 16-15. Η Αναγέννηση όμως χάρις την ποιότητα και το ταλέντο της κέρδισε 22-25 σε 25’ και αύξησε σε 0-2 σετ.

Στο τρίτο σετ η Αναγέννηση προγήθηκε 09-13 έλεγξε το σετ κερδίζοντας με 22-25 και  τον αγώνα με 0-3 σετ.