Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των αθλητικών τμημάτων του ΑΣΟΛ

Η Ομόνοια ενημερώνει για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις που έχουν τα έξι αθλητικά τμήματα του ΑΣΟΛ.

Αναλυτικά:

Αγωνιστικές υποχρεώσεις έχουν αυτή την εβδομάδα (20/01 – 26/01) και τα έξι αθλητικά τμήματα του ΑΣΟΛ.

Η ομάδα ποδοσφαίρου επανέρχεται στη δράση μετά τη διακοπή των αγώνων της προηγούμενης αγωνιστικής. Η ομάδα μας αντιμετωπίζει την Τετάρτη τον Ερμή στο κύπελλο για τη φάση των «16». Στον πρώτο αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε εκτός έδρας με 0-5. Την Κυριακή θα διεξαχθεί το ντέρμπι απέναντι στην Ανόρθωση στο ΓΣΠ για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος. H ομάδα μας βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς.

Η ομάδα πετόσφαιρας Ανδρών επανήλθε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της με εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα. Η ομάδα μας κέρδισε με 1-3 σετ (20-25, 22-25, 25-14, 21-25) και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας μετά το πέρας της 11ης αγωνιστικής. Ακολουθεί το «αιώνιο» ντέρμπι που είναι ορισμένο για την Παρασκευή 24/1 στις 20:00 στο «Ελευθερία».

Η ομάδα φούτσαλ, μετά την πρόκριση της στους «4» του κυπέλλου (3-4 απέναντι στην ΑΕΚ), προχώρησε και με νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στον ίδιο αντίπαλο. Η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας με 6-3 για την 11η αγωνιστική και παράμεινε στο -3 από την κορυφή της βαθμολογίας. Ακολουθεί διακοπή στο πρωτάθλημα, λόγω υποχρεώσεων της εθνικής ομάδας. Επόμενο παιχνίδι για την ΟΜΟΝΟΙΑ στις 06/02, εκτός έδρας, με αντίπαλο την Αθηαίνου, για την 12η αγωνιστική.

Η ομάδα ποδοσφαίρου Γυναικών δεν είχε αγώνα την προηγούμενη εβδομάδα λόγω της διακοπής όλων των πρωταθλημάτων. Αυτή την αγωνιστική θα υποδεχθεί τη Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Κυριακή (26/01) και θα αρχίσει στις 11:00.

Η ομάδα πετόσφαιρας Γυναικών πανηγύρισε την περασμένη εβδομάδα την πρώτη φετινή επιτυχία της! Κέρδισε εντός έδρας το ΘΟΪ Αυγόρου με 3-2 σετ (20-25, 23-25, 26-24, 27-25, 17-15) και ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 σετ. Την Τρίτη (21/01) υποδέχεται την ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα καλαθόσφαιρας δεν τα κατάφερε και δέχθηκε την εντός έδρας ήττα από την ΕΘΑ με 70-73, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής ΟΠΑΠ της Basket League. Επόμενη υποχρέωση την Κυριακή (26/01) απέναντι στην ΑΕΚ εκτός έδρας. Το παιχνίδι θα αρχίσει στις 16:00.