Τρομερός Γιάννης αλλά δεν έφτανε - Όλα τα αποτελέσματα

O Γιάννης ήταν εντυπωσιακός με triple double, αλλά οι Μπακς δεν στάθηκαν στο ύψος τους και ηττήθηκαν με 122-113 από τους Πέισερς.

Δεν μπήκαν καλά στο 2024 οι Μπακς. Τα... ελάφια δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους και έτσι ηττήθηκαν με 122-113 από τους Πέισερς. Η ομάδα του Γκρίφιν έτσι έπεσε στο 24-9, ενώ γνώρισε την τρίτη εντός έδρας ήττας της σεζόν. Από την άλλη η Ιντιάνα ανέβηκε στο 18-14 και στην 9η εκτός έδρας νίκη.

Απίθανος και τριπλός Γιάννης

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος σε άλλο ένα ματς, συνεχίζοντας τις εξαιρετικές του εμφανίσεις για το Μιλγουόκι. Ο Έλληνας σταρ πέτυχε triple double και τελείωσε με 30 πόντους, 18 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 36 λεπτά. Είχε 11/17 δίποντα και 8/11 βολές. Όμως τα... όργια του Γιάννη δεν ήταν αρκετά για τα ελάφια.

Οι Μπακς πήγαν στα αποδυτήρια στο 62-56 και έδειχναν να ελέγχουν το ματς, ωστόσο στην 4η περίοδο αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα και μοιραία ήρθε η ήττα. Οι Πέισερς που είναι μία από τις κορυφαίες επιθέσεις του ΝΒΑ και μία από τις πιο fun to watch ομάδες της λίγκας, έτρεξαν ένα επιμέρους 38-25 στην 4η περίοδο και έτσι έφυγαν με το διπλό από το Μιλγουόκι με 122-113.