Δεν τα κατάφεραν στην Ατλάντα οι Μπακς

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην τέταρτη περίοδο οι Χοκς κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν τη νίκη επί του Μιλγουόκι στην Ατλάντα με 111-104. Με τη νίκη τους οι Χοκς βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 34-27 και βρίσκονται στην τέταρτη θέση της Ανατολής, μαζί με τη Νέα Υόρκη ενώ οι Μπακς με ρεκόρ 37-23 έχασαν την ευκαιρία να πιέσουν τη Φιλαδέλφια (2η θέση με 39-21) και καταλαμβάνουν την τρίτη θέση.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ταν για ακόμη ένα ματς ο πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια» καθώς ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 31 πόντους (10/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 8/10 βολές) ενώ είχε επίσης 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 35 λεπτά συμμετοχής. Πολύ καλοί ήταν και οι Μίντλετον (23 πόντοι) και Τζρού Χόλιντεϊ (19 πόντοι, 11 ασίστ). Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε τέσσερα λεπτά και είχε ένα ριμπάουντ.

Για τα «γεράκια», που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Τρέι Γιανγκ, ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς είχε 32 πόντους (6/11 τρίποντα) ενώ 20 πόντους πρόσθεσε ο Κέβιν Χέρτερ και 18 πόντους ο Τζον Κόλινς.