ΑΠΟΕΛ: Τρεις διακρίσεις στο παγκύπριο πρωτάθλημα δρόμου αντοχής

Δελτιο Τύπου για την παρουσία των αθλητών του στο παγκύπριο πρωτάθλημα ποδηλασίας αγώνα δρόμου αντοχής, εξέδωσε το Σωματείο ΑΠΟΕΛ.

Αναλυτικά

Τρεις από τους έξι αθλητές του ΑΠΟΕΛ, διακρίθηκαν στο παγκύπριο πρωτάθλημα αγώνα δρόμου αντοχής που διεξήχθη την Κυριακή 17 Οκτωβρίου από την Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

Ο απολογισμός του τμήματος ήταν 1 πρώτη και 2 τρίτες θέσεις.

O Κώστας Ψυχής κατέκτησε την πρώτη θέση και το πρωτάθλημα στην κατηγορία Master 3, ενώ ο Πάμπος Χαραλάμπους την τρίτη. Την ίδια θέση, αλλά στην κατηγορία Mater 1, κατέλαβε ο Κωνσταντίνος Αντωνίου.

Οι Μιχάλης Πουμπουρής και Μιχάλης Νικολάου τερμάτισαν στην 6η θέση στην κατηγορία Master 2 και Master 1 αντίστοιχα. Ο Κωνσταντίνος Θυμίδης πέμπτος στην κατηγορία Men Elite.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές της αποστολής.

Το τμήμα ποδηλασίας στηρίζουν οι M Poumpouris ELECTRICAL,BDSWISS, PERCINDOL, CVS CONSTRUCTION, IDS, DIMCO VITABIOTICS CYCLO SHOP, WINMASTER, ACS COURIER, DELORBIS, GARMIN CYPRUS MAOURISOIKOSET.