Συνδυασμός αμφισκόρου και συνολικών γκολ στο «Σαν Σίρο»

Στο «Σαν Σίρο» η Μίλαν υποδέχεται τη Νάπολι στο μεγάλο ντέρμπι της 27ης αγωνιστικής της Serie A'.

0285: AC Milan - SSC Napoli 21:45 («San Siro»)

Μίλαν: Χάρη σε δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο η Μίλαν κέρδισε με 2-0 εκτός τη Βερόνα για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουντινέζε. Λίγο πριν το ημίωρο (27') ο Κρούνιτς έδωσε το προβάδισμα στους «ροσονέρι», με τον Ντάλοτ να υπογράφει τη νίκη τους πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Έτσι η Μίλαν διατηρήθηκε ζωντανή στη διεκδίκηση του τίτλου και περιμένει ένα στραβοπάτημα της Ίντερ, ώστε να μειώσει τη διαφορά των έξι βαθμών που χωρίζει τις δύο τη δεδομένη χρονική στιγμή. Την Πέμπτη (11/3) ταξίδεψε στο «Όλντ Τράφορντ» για να αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον πρώτο αγώνα για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Ενώ έδειχνε ότι θα πήγαινε στον επαναληπτικό με ήττα (1-0), στο τέλος χαμογέλασε (92'), με τον Κιάερ να της δίνει ένα μικρό αβαντάζ για πρόκριση στα προημιτελικά.

Αγωνιστικά νέα: Πάρα πολλές απουσίες για ακόμη ένα παιχνίδι στους ροσονέρι. Εξακολουθούν να μην υπολογίζονται οι τραυματίες Μπενασέρ (χαφ), Τσαλχάνογλου (μεσοεπιθετικός), Ιμπραϊμοβιτς (επιθετικός), Μαλντίνι (επιθετικός), Μάντζουκιτς (επιθετικός) και Ρέμπιτς (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Ντοναρούμα, Νταλότ, Τομόρι, Κιάερ, Καλάμπρια, Κρούνιτς, Μεϊτέ, Κεσί, Ντίαζ, Λεάο, Σάλεμακερς.

Νάπολι: Κανένα περιθώριο λάθους δεν είχε στον εντός έδρας αγώνα με τη Μπολόνια η Νάπολι, φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση με 3-1. Οι «παρτενοπέι» πήραν από νωρίς (8') το προβάδισμα χάρη στο γκολ του Ινσίνιε, ενώ στην επανάληψη (65') ο Όσιμεν διπλασίασε τα τέρματά τους. Στο 73' οι «ροσομπλού» μείωσαν σε 2-1 για να ξαναμπούν και να διεκδικήσουν κάτι στο παιχνίδι, όμως ο Ινσίνιε τρία λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έβαλε ταφόπλακα στα όνειρα τους. Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο θέλει να προλάβει μια θέση για το Champions League της επόμενης περιόδου, όμως για να γίνει αυτό θα πρέπει να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό. Σήμερα δοκιμάζεται στο «Σαν Σίρο» απέναντι στη Μίλαν και το τελικό σφύριγμα του Φαμπρίτζιο Πάσκουα αναμένεται να φανερώσει προς τα που βαδίζει.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίες οι Γκουλάμ (μπακ) και Πετάνια (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Οσπίνα, Χισάι, Κουλιμπαλί, Ραχμάνι, Ντι Λορέντζο, Ρουίθ, Ντέμ, Ινσίνιε, Ζιελίσκι, Πολιτάνο, Μέρτενς.

Προϊστορία: Στα εντός έδρας παιχνίδια με τη Νάπολι η Μίλαν μετράει δύο μόλις νίκες, με τους «παρτενοπέι» να έχουν μία περισσότερη. Επίσης άλλα έξι μεταξύ τους παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.

1 : 1

*Το ντέρμπι της αγωνιστικής διεξάγεται απόψε στο «Σαν Σίρο» με τη Μίλαν να υποδέχεται τη Νάπολι. Το ταξίδι στην Αθήνα ενδεχομένως να φέρει στη Μίλαν κάποια κούραση. Επίσης καθοριστικό ρόλο θα παίξουν και οι πολλές και σημαντικές απουσίες της. Από την άλλη η Νάπολι πιο ξεκούραστη από την αντίπαλο της και σαφώς με πιο λίγα αγωνιστικά προβλήματα θα παλέψει για να πάρει κάτι το θετικό από τον αγώνα. Επειδή ως σημείο μπορεί να πάει παντού, καλύτερη επιλογή του αμφισκόρου σε συνδιασμό με τα 2-4 γκολ (2,17), η οποία είναι η μοναδική απόδοση που κυκλοφορεί στην αγορά και την προσφέρει η Meridianbet.

MOBILE APPLICATION BONUS: Στοιχηματίστε από το κινητό σας και πάρτε έξτρα μπόνους!