Μπόλικη ισοπαλία στο «Artemio Franchi»

Φιορεντίνα και Σαμπντόρια αναμετρώνται απόψε (21:45) στο «Artemio Franchi», έχοντας τους δικούς τους λόγους η καθεμιά για τη νίκη.

Η Φιορεντίνα προέρχεται από ήττα με 4-3 από την Ίντερ στον προηγούμενο της αγώνα. Σ’ εκείνο το παιχνίδι μέχρι το 86’ βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-3, όμως οι «νεραντζούρι» με δύο τέρματα στο 87’ και 89’ έκαναν την ολική ανατροπή, αφήνοντας τους «Βιόλα» με μια γλυκόπικρη γεύση.

Περίπου τα ίδια ισχύουν και για τη Σαμπντόρια που στο ημίχρονο βρέθηκε να κερδίζει με 2-1 τη Μπενεβέντο, όμως στο δεύτερο 45 λεπτο «αυτοκτόνησε», χάνοντας τελικά τον αγώνα με 2-3.

Προϊστορία: Σε εννέα μεταξύ τους παιχνίδια που διεξήχθησαν στο «Artemio Franchi» η Φιορεντίνα μετρά μόλις δύο νίκες, έναντι μίας της Σαμπντόρια. Εκπληκτικό είναι το στατιστικό ότι έχουν φέρει πέντε ισοπαλίες.

Στα αξιοσημείωτα περνά το γεγονός ότι οι δύο ομάδες με γηπεδούχο τη Φιορεντίνα τα τελευταία χρόνια βρίσκουν το γκολ και είναι πιθανό αυτό να γίνει κι’ απόψε.

2011 Fiorentina – Sampdoria 0-0

Το αμφίσκορο στη Meridianbet το συναντάμε στο 1.74. Για επιπλέον επιλογές για τον αγώνα της Φιορεντίνα με τη Σαμπντόρια μπορείτε να τις βρείτε εδώ.

Στοιχημάτισε από το κινητό σου και πάρε έξτρα μπόνους!