ΕΝΥ Διγενής-ΕΝΠ 2-2: Μίλησε τελευταίος... και μοίρασε την ματσάρα ο Χαραλάμπους!

Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα και ΕΝΠ, εξήλθαν ισόπαλες 2-2 στο Τσίρειο στάδιο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος  Β’ Κατηγορίας.

Στην κορυφή με 40 βαθμούς η Ένωση, στους 32 πάει η ΕΝΥ.

Με την συμπλήρωση 20 δευτερολέπτων, η ΕΝΥ άνοιξε το σκορ, μετά από μακρινό σουτ του Καρασάουσκς. Λίγο μετά, συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό, ήρθε και το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, μετά από κοντινή κεφαλιά του Γιαμάλ. Η απάντηση της Ένωσης, ήρθε στο 32ο λεπτό, που μείωσε με καρφωτή κεφαλιά του Σαμπού εντός περιοχής. Το 2-1, ήταν το αποτέλεσμα με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Στην επανάληψη, υπήρχαν ευκαιρίες κυρίως από την ΕΝΠ όμως ο τερματοφύλακας της ΕΝΥ έκανε σωτήριες αποκρούσεις. Μέχρι το 90+1, όμως, όταν ο Χαραλάμπους με δυνατό σουτ εντός περιοχής, νίκησε τον Κοντογιάννη για το 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

- Αρχίζει ο αγώνας.
1' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Καρασάουσκς με μακρινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το προβάδισμα της ΕΝΥ. Γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα.
3' Κεφαλιά του Χαραλάμπους, έξω η μπάλα
4' ΓΚΟΛ 2-0. Ο Γιαμάλ με κοντινή κεφαλιά, νικά τον Ντραγκόγιεβιτς για το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.
- Συμπληρωμένα 25 λεπτά αγώνα, το 2-0 για την ΕΝΥ παραμένει. Δεν υπάρχει αντίδραση για την ώρα από την ΕΝΠ.
32' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Σαμπού με κεφαλιά εντός περιοχής, σκοράρει και η ΕΝΠ μειώνει στο σκορ.
39' Ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Σαμπού εκτέλεσε απευθείας φάουλ, όμως ο Κοντογιάννης έκανε σπουδαία απόκρουση. Στην επαναφορά ο Κωνσταντίνου δεν μπόρεσε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Ντελμίρο να βγάζει σημαντική άμυνα.
- Τέλος ημιχρόνου.
- Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
54' Σουτ από τον Καλογήρου, αποκρούει ο Κοντογιάννης.
65' Ο Σαμπού από κοντά, έκανε την προβολή όμως ο κίπερ της ΕΝΥ έκανε άλλη μια σωτήρια απόκρουση.
72' Κεφαλιά του Χαραλάμπους από πολύ κοντά, άλλη μια μεγάλη απόκρουση από τον Κοντογιάννη.
75' Άστοχο σουτ από τον Σαμπού.
75' Πλασέ του Κκώστης εντός περιοχής, αποκρούει ο Ντραγκόγιεβιτς.
87′ Ο Κοντογιάννης αποκρούει την κεφαλιά του Χαραλάμπους.
90+1 ΓΚΟΛ 2-2. Ο Χαραλάμπους με δυνατό σουτ εντός περιοχής, νίκησε τον Κοντογιάννη για να φέρει τον αγώνα στα ίσια.