ΑΕΛ-Ομόνοια 2-2: Έπεσαν κορμιά στη Λεμεσό - Το ζευγάρι του τελικού

Μεγάλο παιχνίδι στο Σπύρος Κυπριανού μεταξύ της ΑΕΛ και τη Ομόνοιας που βρήκε τους «γαλαζοκίτρινους» της Λεμεσού να πανηγυρίζουν μια μεγάλη πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Το παιχνίδι έληξε στο 2-2 και σε συνδυασμό με τη νίκη 1-2 στη Λευκωσία πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του κυπέλλου. Εκεί θα συναντήσει την ΑΕΚ που διάλυσε τον ΑΠΟΕΛ με 1-10.

Το live:

Τέλος αγώνα! Η ΑΕΛ στον τελικό του κυπέλλου.

48' Γκολ για την ΑΕΛ μετά από δυνατό σουτ του Σκαρπάρη

46' Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

45' Τέλος ημιχρόνου της παράτασης πάντα στο 1-2 οι δυο ομάδες.

41' Άρχισε η παράταση.

40' Τέλος αγώνα. Στην παράταση θα λύσουν τις διαφορές τους οι δυο ομάδες.

39' Κίτρινη κάρτα στον Στυλιανού

Μεγάλο παιχνίδι στο Σπύρος Κυπριανού. Εάν μείνει αυτό το αποτέλεσμα οι δυο ομάδες θα οδηγηθούν στην παράταση.

36' Γκολ για την Ομόνοια που γυρίζει τον αγώνα και πλέον ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.

34' Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Φαμπρίτσιο.

33' Γκολ για την Ομόνοια με τον Τσίτσο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

32' Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Κάντζο.

32' Κίτρινη κάρτα στον Ράφαελ.

31' Κίτρινη κάρτα στον Σέζαρ για δυνατό φάουλ.

24' Δοκάρι για την Ομόνοια με τον Τσίτσο.

21' Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

20' Ημίχρονο με την ΑΕΛ να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0 και συνολικό σκορ 3-1.

16' Παραμένει το 1-0 για την ΑΕΛ.

10' Μεγάλες χαμένες εύκαιρες εκατέρωθεν αλλά και μεγάλες άμυνες από τις δυο ομάδες. Φοβερός ο ρυθμός του αγώνα.

8' Πολύ μεγάλο παιχνίδι γεμάτο δύναμη και πάθος.

5 ' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Φαμπρίτσιο να βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ με δυνατό σουτ.

3' Πολύ δυνατά έχουν μπει και οι δυο ομάδες. Δυο πολύ καλές στιγμές για την Ομόνοια με τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ να πραγματοποεί εξερετικές επεμβάσεις.

1' Έναρξη τυο αγώνα στο Σπύρος Κυπριανού.