Σπουδαίο διπλό επί του ΑΠΟΕΛ η ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ κέρδισε εκτός έδρας τον ΑΠΟΕΛ με 4-1 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ.

Είχε συνεχώς το προβάδισμα η φιλοξενούμενη ομάδα, οι γαλαζοκίτρινοι της Λευκωσίας δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν το εμπόδιο ενός ποιοτικού αντιπάλου συν των απουσιών που είχαν να αντιμετωπίσουν.

Το Sportime σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, το οποίο συγκέντρωσε τα βλέμματα των φιλάθλων.

Το Live:

- Τέλος στον αγώνα. Νικήτρια η ΑΕΛ με 1-4

39' 1-4 η ΑΕΛ με τον Χατζηγεωργίου

38' Παραμένει το 1-3

35' Κίτρινη στον Γκρέκο

34' Σπουδαία φάση για την ΑΕΛ, πάνω στην γραμμή διώχνει ο Κόνιαλης την κεφαλιά του Γκάντζο

33' Αποβολή από τον πάγκο της ΑΕΛ. Δημιουργήθηκε μια ένταση μετά από υπόδειξη φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ, μετά από λίγο ηρέμησε η κατάσταση

32' Απομένουν 8 λεπτά

30' 1-3 για την ΑΕΛ με σκόρερ τον Μιχαήλ

29' Σουτ του Φαμπρίτσιο, έξω η μπάλα

27' Γκολ για την ΑΕΛ και προβάδισμα ξανά. Το 1-2 κάνει ο Τσακανιάς

26' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ και 1-1 με τον Διονυσίου

25' Κίτρινη στον Ρεσάλα

24' Και άλλο δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ! Αυτή την φορά ο Γκόις δεν μπορεί να βρει στόχο

24' Σουτ από τον Σκαρπάρη, η μπάλα στο δοκάρι. Άτυχος ο ΑΠΟΕΛ

22' Ζήτησαν πέναλτι οι του ΑΠΟΕΛ, παίζεται λέει ο ρεφ και δέχεται κίτρινη ο Σκαρπάρης για διαμαρτυρίες

21' Άρχισε το 2ο ημίχρονο

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-1 μπροστά η ΑΕΛ

18' Ανέβηκε ο ρυθμός, παραμένει το 0-1. Ευκαιρίες κάνουν και οι δύο ομάδες

15' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Σέμπλερ και 0-1

13' Κίτρινη στον Φαμπρίτσιο

12' Τραυματιστμός για τον Κόνιαλη, με παίκτη για τερματοφύλακα ο ΑΠΟΕΛ

11' Σουτ του Γκόις, διώχνει η άμυνα της ΑΕΛ

10' Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Σέμπλερ

7' Προσπαθούν οι δύο ομάδες να δώσουν καλό ρυθμό στο ντέρμπι

4' Παραμένει το 0-0, χωρίς πολλές φάσεις ο αγώνας

1' Έναρξη στον αγώνα