Ανέλαβε την ευθύνη της βαριάς ήττας ο Πέτροβιτς

Οι δηλώσεις από τον προπονητή της ΑΕΖ μετά την ήττα από τον Οθέλλο, Βλάντιτσα Πέτροβιτς.

«Δεν περίμενα να γίνει έτσι. Στο α' ημίχρονο έγιναν κάποια πράγματα και παίρνω εγώ την ευθύνη για την ήττα.  Διαβάσαμε καλά τον αντίπαλο και ξεκινήσαμε με 4-4-2 για το γκολ όμως στην κόντρα επίθεση μας κάρφωσαν τρία γκολ. Είχαμε κάποιες ελπίδες στο 2-0 να μειώσουμε με τον Ντιγκινί και τον Σλόγκαρ. Δεν γυρίσαμε το παιχνίδι και δεχθήκαμε στο τέλος και τρίτο γκολ. Στο β' ημίχρονο αλλάξαμε τρόπο παιχνιδιού και το γυρίσαμε σε 3-5-2.Κάναμε κάποιες φάσεις αλλά δεν μπορούσαμε να βάλουμε γκολ. Σε μια κόντρα επίθεση δεχθήκαμε και τέταρτο. Θέλαμε αυτή τη νίκη για να πάμε με άλλη ψυχολογία τη διακοπή. Είναι δύσκολο, πρέπει να συζητήσουμε με τους παίκτες γιατί πρέπει να δώσουν κάτι παραπάνω σε τέτοια παιχνίδι. Πιστεύω ότι είχαμε καλό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο αλλά είχαμε πρόβλημα στην άμυνα. Ήταν καθαρή η νίκη του Οθέλλου. Εμείς πρέπει να δουλέψουμε και θα προσπαθήσουμε όσο μπορούμε δυνατά μέχρι το τέλος».