Έβγαλε… γούστα και βροντοφώναξε «παρών»!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Άρης απέναντι στον ΑΠΟΕΛ και βροντοφώναξε με τον πιο δυνατό τρόπο πως είναι παρών για τη μάχη του τίτλου. Μετά και το 2-1 απέναντι στον ΑΠΟΕΛ, η «ελαφρά ταξιαρχία», μείωσε την απόσταση από την κορυφή στους 3 βαθμούς βάζοντας μπουρλότο στη κορυφή.

Ο Άρης είχε μια πολύ καλή εμφάνιση στο ντέρμπι απέναντι στον ΑΠΟΕΛ και δίκαια πήρε τη νίκη. Ένα παιχνίδι που δεν ξεκίνησε καλά για καμία από τις δυο ομάδες, ο Άρης αφηνίασε από το 23ο λεπτό μέχρι και το 32ο, σκοράροντας δυο τέρματα και χάνοντας άλλες τρεις τεράστιες ευκαιρίες για να μεγαλώσει το δείκτη του σκορ.

Στην επανάληψη κάπως-κάπου φάνηκε ο Άρης να υποτιμά όχι τον ΑΠΟΕΛ, αλλά το σκορ και να δέχεται ένα τέρμα από δικό του λάθος και να κινδυνεύει και στο τέλος να χάσει μια σίγουρη νίκη.

Ένα πρώτο ημίχρονο που ο Άρης παρουσίασε την επιτομή του σύγχρονου ποδοσφαίρου. Άμεση ανακατάληψη της μπάλας, πίεση από σε όλο το πλάτος του γηπέδου και φοβερές αντεπιθέσεις. Σε ένα πρώτο ημίχρονο που έμοιαζε πραγματικά τρομακτικός.

Πλέον η συνέχεια είναι πιο ευνοϊκή για τον Αλεξέι Σπιλέφσκι και την ομάδα του που φάνηκε ευχαριστημένος στη δημοσιογραφική διάσκεψη, αλλά και σκεπτικός για την εμφάνιση του β’ ημιχρόνου.