Η επανάληψη του Άρη και του Κοκόριν!

Ο Άρης φέτος αντιμετώπισε δύο φορές την ΑΕΛ και μέτρησε ισάριθμες νίκες με το ίδιο σκορ.

Η επανάληψη του 4-0 είχε άλλη μια επανάληψη μέσα και αυτή είναι τα δύο γκολ του Κοκόριν. Ο Ρώσος την φετινή περίοδο μετρά 8 τέρματα σε 23 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις. Όμως σε δύο αγώνες σκόραρε πάνω από ένα γκολ. Και αυτά είναι τα δύο 90λεπτα κόντρα στην ΑΕΛ.

Ο καλός Κοκόριν μπορεί να κάνει αρκετά πράγματα στο γήπεδο. Βγαίνει μακριά από το πεδίο δράσης του, δημιουργεί για τους συμπαίκτες του ενώ και ο ίδιος αν βρεθεί σε θέση βολής μπορεί να τελειώσει ιδανικά τις φάσεις. Ο Σπιλέφσκι ποντάρει πολλά πάνω του ενόψει και της τελικής ευθείας σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Θυμίζουμε πως πέρσι ο Ρώσος μέτρησε 13 γκολ και 6 ασσίστ, ενώ φέτος απαριθμεί για την ώρα 2 τελικές πάσες που μετατράπηκαν σε γκολ.