Αυτή την φορά... δεν ήρθε αντίδραση

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, η ΑΕΚ δέχεται γρήγορο γκολ, γεγονός που την αναγκάζει να τρέχει για αντίδραση.

Με την Ομόνοια, έμεινε πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό, ωστόσο έβγαλε στην συνέχεια αντίδραση, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και έφτασε τελικά στη νίκη με 2-1.

Κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, επίσης παραβιάστηκε νωρίς η εστία του Πίριτς, συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό. Και στο ντέρμπι του ΓΣΠ η ΑΕΚ είχε αρκετά καλή απόδοση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας. (2-2)

Κόντρα στον Απόλλωνα, όμως, δεν έγινε το ίδιο. Στο 2ο λεπτό προβάδισμα για την Λεμεσιανή ομάδα, με την αντίδραση της ΑΕΚ να μην έρχεται ποτέ. Δεν ήταν διεκδικητική έτσι ώστε να καταφέρει να σώσει τουλάχιστον τον βαθμό και ήρθε η ήττα με 1-2.

Γύρισαν ήδη σε σελίδα στην ΑΕΚ και ευελπιστούν πως με την ΑΕΛ η ιστορία θα είναι διαφορετική με στόχο την άμεση επιστροφή στις νίκες.