Ήττα για την ΑΕΚ στο 3ο της φιλικό

Τρίτο φιλικό για την ΑΕΚ στην Αυστρία απέναντι στην Kisvarda FC από την Ουγγαρία. Η ομάδα της Λάρνακας ηττήθηκε με 2-1 με το γκολ να πετυχαίνει ο Γκιούρτσο.

1' Πρώτο σφύριγμα και... σέντρα στο φιλικό.

9' ΓΚΟΛ 0-1 η Κisvarda ανοίγει το σκορ. Μετά από πό λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ οι Ούγγροι προηγούνται με 0-1.

21' Σουτ από τον Gama, η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ. Από την εκτέλεση του κόρνερ, σουτ του Κωνσταντή από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

30' Ο Τούμπας σώζει με τα πόδια στο τετ α τετ των Ούγγρων.

45' Tέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
50' Κόρνερ από τον Gustavo, κεφαλιά του Roberge, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
57' 0-2 για την Kisvarda, με τον Czekus να σκοράρει με πλασέ.

68' Δυνατό σουτ του Gyurcso, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
71' ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 1-2 η ΑΕΚ. Ο Lopes τροφοδότησε τον Sol, που έκανε το παράλληλο γύρισμα, με τον Gyurcso να σκοράρει προ κενής εστίας.

75' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από το φάουλ του Gyurcso, η μπάλα στρώθηκε στον Facundo που έκανε το σουτ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ.

89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Gyurcso, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
90' Tέλος της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Jose Luis Oltra): Tούμπας, Casas, Gustavo, Trickovski, Gama, Κaptoum, Roberge, Aνδρέου, Κωνσταντή, Τζιωρτζής, Κατελάρης.

Στον πάγκο: Piric, Στυλιανίδης, Tomovic, Καψής, Sol, Faraj, Lopes, Angel, Milicevic, Pons, Εγγλέζου, Facundo, Gonzalez, Guyrcso, Μάμας.

Κisvarda FC (Milos Kruscic): Kovacs, Navratil, Raul, Szor, Lippai, Alic, Kormendi, Makowski, Czekus, Ilievski, Spasic.

Στον πάγκο: Petkovic, Cipetic, Kovasic, Jovicic, Szeles, Vida, Otvos, Lucas, Camas, Mesanovic.