Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα: Μοιρασιά στο Τσίρειο!

Η Καρμιώτισσα υποδέχθηκε τη Νέα Σαλαμίνα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην β' φάση, με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1. Άνοιξαν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με τον Λέουκο στο 7ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ο Ντούρις στο 45'.

Ο σύλλογος από τα Πολεμίδια έφτασε στους 47 βαθμούς, οι ερυθρόλευκοι στους 49 και πλέον αμφότεροι βλέπουν την συνέχεια.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

- Τέλος στο παιχνίδι, ισόπαλο το αποτέλεσμα με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1

90' Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

87' Η Νέα Σαλαμίνα κρατά την μπάλα στα τελευταία λεπτά

80' Έξω ο Τσίκο, μέσα ο Τιάγκο για τη Νέα Σαλαμίνα

80' Έξω ο Τζανακάκης, μέσα ο Αβραάμ για την Καρμιώτισσα

77' Πολύ καλό γυριστό από τον Λουκίλι, εξίσου εντυπωσιακά διώχνει ο Κίσσας

74' Κεφαλιά του Ντορεγκαράι, πάει έξω η μπάλα

72' Έξω ο Καρλίτος, μέσα ο Φράγκος για τη Νέα Σαλαμίνα

72' Έξω οι Γκαστανιάγα και Μαλόνε, μέσα οι Νεοφύτου και Μήκο για την Καρμιώτισσα

68' Κίτρινη στον Γκαστανιάγα

68΄Καλό σουτ από τον Μιγκελίτο, έξω η μπάλα

65' Εκτός οι Σέλουτσκα και Ντούμπια. Μέσα οι Τάντι και Λουκίλι. Διπλή κίνηση από τον Μπράτου

62' Καλό σουτ του Φελίπε, μαζεύει ο Κνόμπλοχ

60' Μέσα ο Μαλεκκίδης, έξω ο Σεργίου για τη Νέα Σαλαμίνα

56' Κίτρινη στον Ντούρις

50' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Ντούμπια το πλασέ, έδιωξε ο Κίσσας. Στην συνέχεια της φάσης είχαμε παράλληλο γύρισμα, ο Ντούρις το τακουνάκι αλλά και πάλι ο Κίσσας είχε την απάντηση από κοντά

48' Μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα. Ο Ελ Αλουχί το σουτ, διώχνει δύσκολα ο Κίσσας

46' Έναρξη στο 2ο μέρος

Έτσι ισοφάρισε η Καρμιώτισσα (Βίντεο)

- Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Στα αποδυτήρια έμειναν οι Μποτεάκ και Έντσον, στις θέσεις τους οι Σαλαλίχ και Μιγκελίτο

- Τέλος στο πρώτο μέρος, ισόπαλο το αποτέλεσμα

45+3' Μέτρησε το γκολ, 1-1 το παιχνίδι

45' Ελέγχεται το γκολ για πιθανό οφσάιντ

44' Ο Ντούρις μετά από εκτέλεση φάουλ του Ελ Αλουχί έπιασε το σουτ στο 2 δοκάρι, δεν μπορούσε να κάνει κάτι ο Κίσσας και έτσι έχουμε το 1-1

40' Έχει την κατοχή η Καρμιώτισσα στα τελευταία λεπτά

34' Πλασέ του Ντούμπια, άστοχος ο άσος της Καρμιώτισσας

29' Πολύ καλό σουτ από τον Ντούρις, μόλις έξω η μπάλα

27΄Καλός ρυθμός, βλέπουμε κάποιες ευκαιρίες και η απουσία άγχους βοηθά στο να διεξάγεται ένα ανοιχτό παιχνίδι

19' Κίτρινη στον Έντσον

Άψογη συνεργασία και 0-1 στο Τσίρειο (Βίντεο)

17' Σουτ του Ελ Αλουχί, πάει έξω η μπάλα

16' Καλή μπαλιά προς τον Ντούρις, πλάσαρε με την μια ο φορ των γηπεδούχων αλλά αστόχησε

14' Σουτ του Τσίκο, διώχνει ο Κνόμπλοχ

11' Γύρισμα του Ντούρις, πρόλαβε η ερυθρόλευκη άμυνα προ του Καλτσά

7΄ Γκολ για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Φελίπε έξυπνα έδωσε στο Λέουκο, και αυτός μέσα από την περιοχή πλάσαρε εύστοχα τον Κλόμπλοχ για το 0-1

4' Σουτ από τον Λέουκο, έξω η μπάλα

1' Έναρξη στην αναμέτρηση

18:58 Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές

18:55 Οι αναπληρωματικοί πήραν την θέση τους στους πάγκους

18:45 Το ζέσταμα των ομάδων και των διαιτητών ολοκληρώθηκε, πήγαν στα αποδυτήρια και σύντομα θα επιστρέψουν για το πρώτο σφύριγμα

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Σέλουτσκα (65' Τάντι), Μαλόνε (72' Μίκο), Ντούμπια (65' Λουκίλι), Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης (80' Αβραάμ), Μπεν Σαλάμ, Ντούρις, Γκαστανιάγα (72' Νεοφύτου)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τάντι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Γκρατινάρου, Μίκο, Οικονομίδης, Γιουσούφ, Γκράβενμπερχ, Λουκίλι, Νεοφύτου

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου (60' Μαλεκκίδης), Άδωνη, Ντάτκοβιτς, Τσίκο (80' Τιάγκο), Καρλίτος (72' Φράγκος), Μποτεάκ (46' Σαλαλίχ), Ντορεγκαράι, Λέουκο, Φελίπε, Έντσον (46' Μιγκελίτο)

Στον πάγκο: Καλανίδης, Μαλεκκίδης, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Σάλλαλίχ, Φράγκος, Νικολάου, Μαργκάσα, Τιάγκο, Ντιακιτέ

Κίτρινες: Ντούρις, Γκαστανιάγα / Έντσον