Βάφτηκε γαλαζοκίτρινη η «πρόβα τζενεράλε»

Στην «πρόβα τζενεράλε» ενόψει του πρωταθλήματος ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε του Απόλλωνα με 2-1 σε φιλική αναμέτρηση στο ΓΣΠ.Οι γαλαζοκίτρινοι προηγήθηκαν με γκολ του Κλωναρίδη στο 29',ενώ οι κυανόλευκοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Νταμπό στο 49'.Το τελικό 2-1 έκανε ο Κούτσακος στο 76΄.

Έτσι ο ΑΠΟΕΛ πήρε τη φιλική νίκη επί του Απόλλωνα και πάει με την καλύτερη ψυχολογία για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο ΓΣΠ.

Έναρξη του αγώνα

5' Πρώτο κόρνερ για τον Απόλλωνα.Εκτελέστηκε από τον Πέδρο και ο Σίλβα έδιωξε με γροθιές

8' Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ αυτή τη φορά,με τον Ζαχίντ να εκτελεί και τον Μολ να διώχνει μακριά

19 Eυκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ,με τον Ζαχίντ να βγάζει εξαιρετική κάθετη πάσα στον Αλ Τάμαρι,ο οποίος προσπάθησε να περάσει τον Μολ αλλά ο τελευταίος απομάκρυνε σε κόρνερ

20' Ο Μπεν Σαχάρ πήρε την μπάλα μετά από λάθος του Σακέτι,πλάσαρε και έστειλε την μπάλα έξω

21' Mικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων

Το σημερινό παιχνίδι είναι το τελευταίο του Λεόντιου Τράττου,διαιτητή της αναμέτρησης

29' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με σκόρερ τον Κλωναρίδη

Μετά από όμορφη συνεργασία των Ζαχίντ,Σαχάρ και Κλωναρίδη ο Βελγοέλλληνας με υπέροχο σουτ έκανε το 1-0 παρά την προσπάθεια του Μολ να αποκρούσει

30' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Μπένσοπ να αποχωρεί μετά ενόχληση που ένιωσε.Τη θέση του παίρνει ο Γιώργος Βασιλείου

40' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.Ο Πέδρο βρήκε τον Αγκίρε που επιχείρησε το σουτ και ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Σίλβα

Ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου

49' ΓΚΟΛ 1-1

Γκολ με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο.Ο Νταμπό εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ και με δυνατό σουτ νίκησε τον Σίλβα και έφερε το ματς στα ίσα

58' Απειλεί ο Απόλλωνας με τον Νταμπό.Ο Γάλλος πήρε την μπάλα από γύρισμα του Γιαννιώτα,όμως την τελευταία στιγμή έδιωξε ο Μιχαϊλοβιτς.

64' Σουτ του Πέδρο,αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σίλβα

76' ΓΚΟΛ 2-1

Ο Γένσεν από δεξιά πέρασε τον αντίπαλο του,έκανε τη σέντρα στην περιοχή,ο Μολ δεν υπολόγισε σωστά και ο Κούτσακος με κεφαλιά έκανε το 2-1