Κέρδισε την Δόξα η ΑΕΚ, ισόπαλες Ένωση και Καρμιώτισσα

Αρκετά φιλικά μεταξύ ομάδων Α' Κατηγορίας είχαμε σήμερα.

Η ΑΕΚ κέρδισε την Δόξα με 2-0, με τους Αντωνιάδη και Σπιρόφσκι να βρίσκουν δίχτυα, ενώ από την άλλη ΕΝΠ και Καρμιώτισσα έμειναν στο 2-2.

Δόξα-ΑΕΚ:

- Τέλος στο ματς, η ΑΕΚ κέρδισε με 2-0 τη Δόξα μετά από γκολ των Αντωνιάδη και Μακρή

89' Μπαλιά του Planas, o Μακρής δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας.

86' Δυνατό σουτ του Κωνσταντίνου, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακα. Από την εκτέλεση του κόρνερ, γύρισμα του Μακρή, προβολή του Planas έξω.

84' Φάουλ από πλάγια θέση του Οικονομίδη, ο Χριστοδούλου κάνει την επέμβαση. 75' Γύρισμα του Planas, δεν πρόλαβαν να μπουν στην πορεία της μπάλας Florian και Κωνσταντίνου.

59' Προσπάθεια του Acoran από δεξιά και πάσα για τον Spoljaric, που έκανε το δυνατό σουτ, πάνω στον τερματοφύλακα.

56' Πολύ καλή ατομική ενέργεια από τον Κωνσταντίνου και σουτ, το οποίο σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης γύρισμα του Spoljaric, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

46' Ξεκίνημα στο Β΄ μέρος, είχαμε αρκετές αλλαγές μαζεμένες

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-2 μπροστά στο σκορ η ΑΕΚ

44' Γκολ και 0-2 για την ΑΕΚ μετά από εξαιρετικό μακρινό σουτ του Spirovski.

41' Γκολ για την ΑΕΚ με δράστη τον Αντωνιάδη. Ο Κύπριος άσος έκανε το σουτ και νίκησε τον Sishkovski για το 0-1

35' Πάντα στο 0-0 η αναμέτρηση

26' Γύρισμα του Ναούμ από δεξιά και σουτ στην κίνηση από τον Spirovski, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο.

18' Δοκάρι για τη Δόξα καθώς το σουτ του Κάρλος σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τόνιο. Να σημειωθεί πως η μπάλα κόντραρε πρώτα στον Φερνάντεζ

1' Έναρξη στο παιχνίδι

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Sishkovski, Μουκτάρης, Oliveira, Sadik, Boljevic, Trajchevski, Αδωνη, Taiwo, Mesca, Μιντίκκης.

AEK (David Caneda): Tono, Αντωνιάδης, Spirovski, Abraham, Trickovski, Fernandez, Ιωάννου, Αναστασίου, Ράσπας, Ναούμ, Mojsov.

ΕΝΠ-Καρμιώτισσα:

- Τέλος στο φιλικό, έμειναν στο 2-2 η ΕΝΠ και η Καρμιώτισσα

86' Γκολ για την ΕΝΠ και 2-2 με δράστη τον Φλουρή, ο οποίος με όμορφο πλασέ συνδέθηκε με τα αντίπαλα δίχτυα

80' Δεν κατάφερε να σκοράρει ο Ελευθερίου για την ΕΝΠ και παραμένει το 1-2

70' Πάντα στο 1-2 η αναμέτρηση

51' Μειώνει σε 1-2 η ΕΝΠ με τον Ελευθερίου

46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο

- Τέλος στο πρώτο μέρος του αγώνα

44' 0-2 για την Καρμιώτισσα, το γκολ πέτυχε ο Καπαρτής

41' 0-1 για την Καρμιώτισσα με δράστη τον Χατζηβασίλη

32' Έξω ο Κωνσταντίνου, μέσα ο Αντωνίου για την Καρμιώτισσα

20' Παραμένει το 0-0 στο ματς

11' O Χατζηβασίλης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πέτρου και έτσι το 0-0 παραμένει

1΄Ξεκίνησε η αναμέτρηση

ΕΝΠ: Πέτρου, Μουλαζίμης, Καραγιάννης, Μπαρμπόζα, Μπάλαζιτς, Στυλιανίδης, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Θεοδώρου, Κυνηγόπουλος, Κωνσταντίνου

Καρμιώτισσα: Κυριακίδης, Πολύζου, Οικονόμου, Χριστοφή, Ευσταθίου, Ανδρονίκου, Χρυσοστόμου, Χατζηβασίλης, Φράγκου, Καπαρτής