Έφυγε με το βαθμό από τη Βραζιλία με απίθανο ψαλιδάκι! (vid)

Έκπληξη μεγατόνων στα προκριματικά του Mundial στην ζώνη της Λατινικής Αμερικής, αφού η Βενεζουέλα σόκαρε την Βραζιλία και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Η κακή ημέρα φάνηκε από νωρίς για τους Βραζιλιάνους, αφού κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, είχαν την κατοχή όμως αναλώθηκαν σε ανούσιες εναλλαγές της μπάλας, μην μπορώντας να διασπάσουν την συμπαγή άμυνα των Βενεζουελάνων.

Το ημίχρονο έληξε στο 0-0, όμως με την έναρξη του δεύτερου μέρους, οι Βραζιλιάνοι βρήκαν το πολυπόθητο γκολ, με τον Νεϊμάρ στο 50ο λεπτό να σερβίρει στον Γκάμπριελ και τον στόπερ της Άρσεναλ, να σημειώνει το πρώτο του γκολ με την «Σελεσάο».

Η Βραζιλία δεν «καθάρισε» το ματς και όσο περνούσαν τα λεπτά αγχώνονταν όλο και περισσότερο, με τους Βενεζουελάνους να «χτυπούν» στο 85' με τον Έντουαρντ Μπέγιο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με απίθανο ψαλιδάκι ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Οι αστέρες της Βραζιλίας όντας σοκαρισμένοι από την ισοφάριση δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στα τελευταία λεπτά και υπέστησαν την πρώτη τους απώλεια βαθμών στα προκριματικά του Mundial για την ζώνη της Λατινικής Αμερικής.