ΤΕΛΙΚΟ ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ 2-2

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα στην OPAP Arena για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024.της Ελλάδας με την Γαλλία

Ζωντανά η εξέλιξη:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+2' Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία. Ο Κομάν γύρισε την μπάλα, βρήκε στον Ζέκα, χτύπησε και στα δύο δοκάρια. Έγινε έλεγχος για το αν έχει περάσει την γραμμή, ωστόσο το 2-2 παρέμεινε.

85' Ο Ντισασί αντικαθιστά τον Ερναντέζ

85' Οι Κωνσταντέλιας και Σάλιακας αντικαθιστούν τους Ρότα και Μπακασέτα

77' Οι Παυλίδης και Ζέκα αντικαθιστούν τους Ιωαννίδη και Μασούρα

75' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη

74' Ισοφαρίζει η Γαλλία. ο Φοφανά φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Ο Φοφανά εξαπέλυσε μία βολίδα εκτός περιοχής και η μπάλα κατέληξε στα δίχτα του Βλαχοδήμου, ο οποίος εκτινάχθηκε, όμως δεν κατάφερε να αποκρούσει.

70' Ο Τουράμ αντικαθιστά τον Ζιρού

67' Ο Αλεξανδρόπουλος αντικαθιστά τον Γαλανόπουλο

65' ο Εμπαμπέ αντικαθιστά τον Μουανί

64' Οι Κομάν και Κλος αντικαθιστούν τους Ντεμπελέ και Κουντέ

61' Ανατροπή από την Ελλάδα με τον Ιωαννίδη!
Ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟ κάνει το 2-1.

56' ΓΚΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑ! Η Ελλάδα ισοφαρίζει με τον Μπακασέτα να σκοράρει με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

55' Κίτρινη κάρτα στον Φοφανά

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ! Έγινε η μπαλιά του Φοφανά στον Ζιρού, ο οποίος χωρίς να το σκεφτεί έδωσε με μιας στον Μουανί, ο οποίος από τα δεξιά και εντός περιοχής έκανε το σουτ για να νικήσει τον Βλαχοδήμο για το 1-0.

40' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο.

34' Δοκάρι για την Γαλλία! Άργησε να βγει ο Βλαχοδήμος, ο Γκριζμάν εκμεταλλεύτηκε αυτό το γεγονός και πλάσαρε, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

34' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη

34' Κίτιρνη Κάρτα στον Ντεμπέλε

32' Δύο καλές στιγμές για την Γαλλία, δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα και να βγει μπροστά η Ελλάδα.

13' Η Γαλλία κυκλοφόρησε την μπάλα, ο Γκριεζμάν σούταρε δυνατά δεξιά έξω από την περιοχή, ο Βλαχοδήμος απογειώθηκε και έδιωξε σε κόρνερ.

11' Σέντρα σουτ του Τεό Ερναντές από δύσκολη γωνία αριστερά στην περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Βλαχοδήμος.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΕΛΛΑΔΑ: Βλαχοδήμος, Ρέτσος, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Ρότα, Γιαννούλης, Μπακασέτας, Μπουχαλάκης, Γαλανόπουλος, Μασούρας, Ιωαννίδης.

ΓΑΛΛΙΑ: Σαμπά, Κουντέ, Σαλιμπά, Λ. Ερναντές, Τ. Ερναντές, Φοφανά, Ραμπιό, Γκριεζμάν, Ντεμπελέ, Κολό Μουανί, Ζιρού.