Ασίστ... ανατροπής ο Λανγκ!

Η 5η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024 βρήκε τις Σερβία και Ουγγαρία να μονομαχούν για την κορυφή στον 7ο όμιλο, με τους Μαγυάρους να πανηγυρίζουν στο φινάλε μία τεράστια επιτυχία στο Βελιγράδι με 2-1. Συμμετοχή στο δεύτερο γκολ των Ούγγρων για τον Άνταμ Λανγκ της Ομόνοιας.

Βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 10ο λεπτό από αυτογκόλ του Σαλάι, όχι μόνο δεν πτοήθηκαν αλλά έκαναν ανατροπή πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος και μάλιστα μέσα σε λίγα λεπτά.

Ο Βάργκα έφερε το ματς στα ίσα στο 34' και ο Όρμπαν έκανε το 2-1 για την ομάδα του στο 36' με την ασίστ να καταγράφεται από τον Λανγκ της Ομόνοιας.

Οι Ούγγροι κατάφεραν και κράτησαν ανέπαφη την εστία τους στο δεύτερο μέρος και.. κάρφωσαν τη σημαία τους στην κορυφή του ομίλου, αφήνοντας τρεις βαθμούς πίσω τους Σέρβους και πέντε τους Μαυροβούνιους.

Πηγή: sport24.gr