Διπλό της Robo Markets ΑΕΛ στο «ΚΙΤΙΟΝ»

Σε αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» κέρδισε την ΑΕΚ με 1-3 σετ.

Σημαντική νίκη πέτυχε μέσα στο «ΚΙΤΙΟΝ» η Robo Markets ΑΕΛ. Σε αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» κέρδισε τη Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2023 την ΑΕΚ με 1-3 σετ σε 1’53’. Με τη νίκη τους οι Λεμεσιανές προσπέρασαν την αντίπαλό τους και ανέβηκαν στη 2η θέση.

Η Robo Markets ΑΕΛ προηγήθηκε με 0-2 σετ αφού επικράτησε στο πρώτο με 17-25 αφού προηγήθηκε με 12-18 σε 20’. Στο δεύτερο σετ η ομάδα του J. Payan προηγήθηκε  13-18 και 17-23 για να επικρατήσει 18-25 σε 27’.

Η ΑΕΚ αντέδρασε στο τρίτο σετ και μείωσε σε 1-2 σετ. Η ομάδα του Μ. Πρασανάκη βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 20-18 και επικράτησε 25-23 σε 27’.

Στο τέταρτο σετ έγινε ενδιαφέρον παιχνίδι με την Robo Markets ΑΕΛ να έχει το πάνω χέρι αφού προηγήθηκε 16-21 για να επικρατήσει σε 30’ 22-25 και να πάρει τη νίκη με 1-3 σετ.

ΑΕΚ (M. ΠΡΑΣΑΝΑΚΗΣ): Α. Χαραλάμπους, Βλάχου, Castillo, Λοίζου, B. Xαραλάμπους, Simankova – Λίμπερο 1: Popolitova, Λίμπερο 2: Αντωνίου – Αλλαγές: Τσουτσούκη, Κουκουμά.

Robo Markets ΑΕΛ (J. PAYAN): Simonia, Zvereva, Moreira, Van Sickle, Πεχλιβάνη, Σπύρου – Λίμπερο 1: Κοκκή, Λίμπερο 2: Παλιομυλίτη – Αλλαγές: Dobrasinovic.

Διαιτητές: Α. Ζορλής – Α. Δανιήλ