Στην τελική φάση η Αναγέννηση με δεύτερη νίκη επί της Moufllons

Με δεύτερη νίκη επί των Moufflons η Αναγέννηση Γερμασόγειας εξασφάλισε την πρόκρισή της για την τελική φάση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών. Η ομάδα της Γερμασόγειας πήρε διπλό με  65-55, ενώ είχε νικήσει και τον πρώτο αγώνα με 82-52.

Κορυφαία ήταν η Zoe Kate Hurley με 22 πόντους, 16 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Η Αναγέννηση Γερμασόγειας στα πρώτα τρία λεπτά πήρε προβάδισμα οκτώ πόντων (0-8) με τις Hurley και Ν. Κοντού να πετυχαίνου από τέσσερις πόντους, με τους Moufflons να μειώνουν στους δυο (8-10) στο 6' με τη βολή της Meadows. Δυο καλάθια από τις Τσενακλίεβα και Ν. Κοντού άνοιξαν τη διαφορά στους έκι (8-14) στο 7', με το λέι απ της Κινάνη στο 8' να κάνει το 10-1 για το πρώτο δεκάλεπτο.

Οι Moufflons με δίποντο της Σπυρίδου και τρίποντο της Ιωάννου πήραν προβάδισμα 15-14 στο 13', ενώ στο 17' με τη βολή της Κινάνη είχε διαφορά δυο πόντων (21-19). Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με σερί οκτώ πόντων που ολοκληρώθηκε με το καλάθι της Ν. Κοντού (21-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση Γερμασόγειας πετυχαίνοντας 11 πόντους περισσότερους (28 έναντι 17) κατάφερε να γείρει την πλάστιγγα προς την πλευρά της (38-55), για να ολοκληρώσει το δεύτερο ροζ φύλλο της στη σειρά με 55-65.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-14, 21-27, 38-55, 55-65