Συνέχεια στις νίκες για Αναγέννηση Γερμασόγειας

Το ροζ φύλλο αγώνος πήρε η Αναγέννηση Γερμασόγειας στον εντός έδρας αγώνα κόντρα στις Moufflons που επικράτησαν με 86-33, στην 20η αγωνιστική του ΟΠΑΠ Πρωταθλήματος Γυναικών. Κορυφαία της αναμέτρησης η Ηurley με 18 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Με 6-0 προηγήθηκε η Αναγέννηση στο πρώτο 2λεπτο, με την Κινανή να μειώνει σε 6-3 με τρίποντο στο 3’. Οι γηπεδούχες άνοιξαν τη διαφορά στο σκορ και με βολές τις Νικολακοπούλου στο 6’ έκαναν το 16-5.

Η διαφορά ανέβηκε στο +20 με σκορ 27-7 στο 13’, ενώ στο 14’ με εύστοχο τρίποντο η Σπυρίδου μείωσε σε 31-14. Οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο και με το τρίποντο της Νικολακοπούλου στο 18’ το σκορ διαμορφώθηκε σε 41-21. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 50-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της Λεμεσού διατηρούσε το προβάδισμά της, στο 23’ η Τρύφωνος με τρίποντο έκανε το 56-26, ανεβάζοντας την ομάδα της στο +30. Στην τελευταία περίοδο η Αναγέννηση συνέχισε να παίζει πιο επιθετικά πετυχαίνοντας 20 πόντους, με τις Moufflons να έχουν 4 πόντους, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 86-33.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-7, 50-22, 66-29, 85-33

Αναγέννηση Γερμασόγειας (Ηρακλής Πιττάκας)

Ν. Κοντού 12, Τσενακλίεβα 9 (1), Τρύφωνος 3 (1), Νικολακοπούλου 11 (2), Ηurley 18, Μ. Σοφοκλέους 6 (2), Παυλίδου 5, Λ. Σοφοκλέους 7 (1), Πουσιαπακέ 13 (2), Ιακώβου