Τρομερός Αχυρώνας, διπλό για την ΠΑΕΕΚ (Όλα τα αποτελέσματα)

Με τις αναμετρήσεις της 20ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Έντονος συναγωνισμός στον όμιλο κορυφής με τρεις ομάδες να βρίσκονται στους 36 βαθμούς και κοντά τους η Αγία Νάπα με 35 βαθμούς.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με ανατροπή για την ΠΑΕΕΚ επί της Αλκής Ορόκλινης που έφτασε στους 36 βαθμούς, όσους ο Οθέλλος Αθηαίνου που αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Ονήσιλο Σωτήρας και ο Άρης που νίκησε με 1-0 την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα από γκολ του Μπάρπαρο στο 55ο λεπτό.

Προηγήθηκε η Αλκή με πέναλτι του Ολατούντζι στο 40ο λεπτό, η ΠΑΕΕΚ ισοφάρισε με τον Κυριακίδη στο 73ο λεπτό και στο 82ο λεπτό ο Εσελίνκ χάρισε τη νίκη με 2-1 στην ΠΑΕΕΚ.

Η Αγία Νάπα συνέχισε την ανοδική της πορεία και με το εκτός έδρας 2-0 επί του ΘΟΪ Λακατάμιας ακολουθεί με 35 βαθμούς.

Σημειώνεται ότι Άρης και Αγία Νάπα έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.