Φοβερός τελικός, πέναλτι και το κύπελλο στην Ομόνοια!

Φοβερός ο  τελικός κυπέλλου Γυναικών, με τον Απόλλωνα και την Ομόνοια να φτάνουν μέχρι και τη διαδικασία των πέναλτι. Κανονική διάρκεια και παράταση τελείωσαν στο 0-0, στη ''Ρωσική ρουλέτα'' το τριφύλλι πήρε με 4-3 το τρόπαιο.

Η ενημέρωση από την ΚΟΠ:

''Το πρώτο Κύπελλο Γυναικών στην ιστορία της πανηγυρίζει η Ομόνοια Λευκωσίας. Μετά από ένα δραματικό τελικό που κρίθηκε στα πέναλτι, η ομάδα της Ομόνοιας πήρε τη νίκη με 4-3 και πανηγύρισε το πρώτο της τρόπαιο στο ποδόσφαιρο γυναικών.

Στην κανονική του διάρκεια αλλά και στην ημίωρη παράταση, ο τελικός ολοκληρώθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα.

Ομόνοια: Κουζάλη, Όλγα (88' Κλεοβούλου),  Ξυλούρη, Πανταζή, Αστανιού, Κλεάνθους, Παπαδοπούλου, Τομά, Τάνεβα, M. Παναγιώτου (81' Ε. Παναγιώτου), Ευθυβούλου

Apollon Ladies: Ματθαίου, Λοκγουντ, Καρμπόνι (106' Σιντ), Σ. Χάρντι, Ρ. Χάρντι, Χέσλαμ, Χάνγκμαν, Λέστερ, Φρίντα, Ευστρατίου, Παναγιώτου

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Ζωή Σταύρου με βοηθούς τις Δώρα Μυριανθέα και Μαρία Χριστοδούλου και τέταρτη διαιτητή την Ιωάννα Αλλαγιώτου''.