Ο απίστευτος μήνας του Σταύρου Γαβριήλ

Ένας μήνας που τα είχε όλα, γκολ με την Εθνική Ελπίδων, αποβολή, πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα και κλήση στην Εθνική Ανδρών.

Ο λόγος για τον Κύπριο επιθετικό του ΑΠΟΕΛ, Σταύρο Γαβριήλ. Ο 21χρονος επιθετικός αγωνίστηκε με την Εθνική Ελπίδων κόντρα στην Αυστρία (07/09), για την 1η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, σκοράροντας το τέρμα της ισοφάρισης (1-1).

Στη συνέχεια, στον εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος (27/09), απέναντι στην Πάφος FC, αγωνίστηκε ως βασικός και αποβλήθηκε στο τελευταίο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Λίγες μέρες μετά, στον αγώνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος (2/10), κόντρα στον Εθνικό κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ με τα γαλαζοκίτρινα.

Έτσι, λοιπόν ήρθε και η πρώτη του κλήση με την Εθνική Ανδρών, όπου κατέγραψε το επίσημο του ντεμπούτο με τη Νορβηγία (12/10), αφού πέρασε ως αλλαγή στο  78ο λεπτό στη θέση του Ιωάννη Κούσουλου.

Εκπληκτικός μήνας που τα επιφύλασσε όλα για τον ίδιο και σίγουρα θα θυμάται για πάντα.