"Οταν χάνεις ένα παιχνίδι δεν μπορείς να είσαι χαρούμενος''

Διαβάστε τι δήλωσε ο Νίκος Κωστένογλου μετά την ήττα της Εθνικής μας από την Κροατία με 1-0.

Τι είπε:

"Οταν χάνεις ένα παιχνίδι δεν μπορείς να είσαι χαρούμενος. Από την άλλη δεν μπορώ να μην είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Τους αξίζουν συγχαρητήρια γιατί μέσα σε λίγες μέρες έχουν διαμορφώσει μια άλλη εικόνα και έχουν στείλει αισιόδοξα μηνύματα. Παίξαμε μια φιναλίστ ομάδα όπως είναι η Κροατία. Στο πρώτο ημίχρονο ο αντίπαλος είχε την υπεροχή, θα μπορούσαμε να αποφύγουμε το γκολ. Στο 2ο ημίχρονο θα έλεγα ότι παρουσιάστηκαμε τελείως διαφορετικοί. Η ομάδα μας δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα. Σιγά σιγά χτίζουμε αυτοπεποίθηση όσον αφορά την ορθολογική αντάπτυξη. Αυτό θέλει λίγο χρόνο αλλά με το πέρασμα των παιχνιδιών θα έρθει και αυτό."

Μας επηρέασε ο τραυματισμός του Δημητρίου;

"Θα έλεγα ήταν αναπάντεχος. Μέσα σ' ένα λεπτό μόλις έγινε λεπτό ήρθε το γκολ. Αυτό ανήκει στο παρελθόν. Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι."