Βαριά ήττα και τελευταία θέση για την Εθνική

Η Εθνική μας ηττήθηκε με 4-0 από το Μαυροβούνιο, τερμάτισε στην τελευταία θέση των ομίλων του Nations League και θα χρειαστεί αγώνα μπαράζ για να παραμείνει στην 3η κατηγορία και να αποφύγει διαβάθμιση στην τελευταία κατηγορία της διοργάνωσης!

Η Κύπρος βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με 3-0 (στο 28ο λεπτό)και δεν μπόρεσε να αντιδράσει, με αποτέλεσμα να γωνρίσει την 4η της ήττα στον όμιλο και να μείνει στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς, με συντελεστή τερμάτων 2-10! Αν και βρήκε κάποιες ευκαιρίες επιθετικά για να σκοράρει, η Εθνική μας ήταν κάκιστη αμυντικά και δέχθηκε την πιο βαριά της ήττα στο Nations League.

Ευκαιρία ο Κακουλλής, γκολ το Μαυροβούνιο

Στο 11ο λεπτό η Εθνική μας βρήκε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι με τον τερματοφύλακα του Μαυροβουνίου να κερδίζει τον Κακουλλή σε πλασέ εντός περιοχής. Στο 14’ το Μαυροβούνιο βρήκε την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι και την εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο, στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα με την κεφαλιά του Γιόβετιτς.

Δυο γκολ σε τρία λεπτά ο Boljevic και 3-0!

Στο 25ο λεπτό και στο 28ο, ο Boljevic πέτυχε δυο γκολ και έκανε το 3-0 για το Μαυροβούνιο, με την Εθνική μας να έχει πολύ κακές αντιδράσεις στην άμυνα.

Τέταρτο γκολ με Mugosa

Η Εθνική μας δεν έδειξε καμία αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60ο λεπτό δέχθηκε και 4ο γκολ με σκόρερ τον Mugosa μετά από αντεπίθεση του Μαυροβουνίου.