Έτσι πρέπει να παρουσιαστεί!

Οι νίκες στα δύο τελευταία ντέρμπι προσέφεραν ηρεμία στο «πράσινο» στρατόπεδο, την ίδια ώρα που είδαν τη διαφορά από την πρώτη θέση να μειώνεται στο -8.

Σημαντικό το ότι η ομάδα έδειξε αντίδραση και θέληση για νίκη και στα δύο τελευταία νικηφόρα ντέρμπι. Τόσο με τον Απόλλωνα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 86ο λεπτό, δέχθηκε πίεση και για δεύτερο γκολ από την ομάδα της Λεμεσού, αλλά την τελευταία λέξη την είπε ο Σιπριάνο στο 95’. Όσο και με την Ανόρθωση δέχθηκε το γκολ τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά παρουσιάστηκε αλλαγμένη και αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο και έφερε «τούμπα» το παιχνίδι επικρατώντας με 3-1 της «Κυρίας».

Την Τετάρτη οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν στο Δασάκι τον επικίνδυνο Εθνικό. Αντίπαλος που έχει δυσκολεύσει όλους τους μεγάλους, ωστόσο αν παρουσιαστεί με την ίδια θέληση όπως τα προηγούμενα δύο παιχνίδια θα καταφέρει να φτάσει στο ζητούμενο της.

Ο Τσέτιλ Ρέκνταλ θα έχει αυξημένες επιλογές για τον αυριανό αγώνα καθώς επέστρεψαν οι Σιμίτς και Αλιούμ.