Ανέλαβε δράση και «καθάρισε» ο αρχηγός!

Αντέδρασε νωρίς και κατάφερε να «κολλήσει» τρίτη σερί νίκη η ομάδα της Πάφου επικρατώντας με 4-1 του Εθνικού.

Αν και ο Εθνικός κατάφερε να σκοράρει πρώτος και ανάγκασε την ομάδα της Πάφου να πρέπει να τρέξει για ανατρέψει το εις βάρος της σκορ. Τότε ανέλαβε δράση ο αρχηγός της.

Με πρωταγωνιστή, λοιπόν τον αρχηγό της  Ζάιρο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ για την ανατροπή της ομάδας του δίνοντας της το προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Πάφος έδειξε ότι ήθελε να «καθαρίσει» την υπόθεση νίκης. Έχασε διπλή ευκαιρία με την έναρξη της επανάληψης στο 46ο λεπτό με τον  Μπότσκαϊ και στο 63ο λεπτό ο Ζάιρο «σφράγισε» τη νίκη με το δεύτερο του προσωπικό γκολ. Ο Βραζιλιανός επιθετικός έφτασε στα οκτώ γκολ οδηγώντας την ομάδα του σε νικηφόρα αποτελέσματα.

Όπως δήλωσε και ο Καρσέδο η ομάδα πάει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στη διακοπή, με ηρεμία και βρίσκεται πλέον στο -3 από την κορυφή και έχει αποδεικνύει ότι έχει όλα τα φόντα για τη διάκριση τη φετινή χρονιά, ωστόσο χρειάζεται η σταθερότητα για την ομάδα του Καρσέδο.