Ούτε τώρα Καρμιώτισσα και Οθέλλος!

Συνεχίζουν να αγνοούν το τρίποντο οι δύο ομάδες.

Καρμιώτισσα και Οθέλλος έμειναν στο 0-0 στο «Στέλιος Κυριακίδης», σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, και ως αποτέλεσμα μένουν για άλλη μια βδομάδα χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης, καθώς είδαμε κυρίως παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες.

Στη συνέχεια ο Οθέλλος έδειχνε να πατάει καλύτερα και να κερδίζει μέτρα, ενώ πίεζε αποτελεσματικά την Καρμιώτισσα υποχρεώνοντάς την σε κάποια λάθη.

Στο 20’ ο Μπραμπίλα δοκίμασε ένα καλό σουτ από μακρινή απόσταση, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την εστία του Ανέστη.

Πλησιάζοντας στο ημίωρο του αγώνα, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές ψάχνοντας τρόπους να γίνουν πιο απειλητικοί, καταγράφοντας μια καλή ευκαιρία στο 31’ με ένα συρτό σουτ του Λουκίλι από καλό σημείο, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο έξω.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, η ομάδα των Πολεμιδιών είχε άλλη μια καλή στιγμή με τον Ντούμπια να ελέγχει με το στήθος και στη συνέχεια να κάνει το σουτ, με τη μπάλα να περνάει και πάλι εκτός.

Στα εναπομείναντα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η Καρμιώτισσα είχε ακόμα κάποια σουτ, τα οποία ωστόσο ήταν άστοχα, ενώ για τον Οθέλλο η καλύτερη στιγμή στον αγώνα σημειώθηκε στο 45’ όταν ο Θέλου έπιασε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπραμπίλα με τον Ανέστη ωστόσο να διώχνει σε κόρνερ, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, η Καρμιώτισσα ξεκίνησε όπως με τον ίδιο τρόπο που έκλεισε το πρώτο, χάνοντας μάλιστα μια καλή ευκαιρία νωρίς.

Στο 47’ ο Μαλόνε, έχοντας πρώτα αδειάσει δύο αντιπάλους με φοβερή ενέργεια, βρήκε με εξίσου εντυπωσιακή κάθετη πάσα τον Ρόσι, και στη συνέχεια ο Ελβετός έκανε το πλασέ περνώντας τη μπάλα πάνω από τον Ταουντούλ, με την προσπάθειά του να καταλήγει έξω.

Δύο λεπτά αργότερα ο Φουρ δοκίμασε ένα καλό μακρινό σουτ, όμως ο Ταουντούλ έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 57’ η ομάδα του Σατσιά είχε άλλη μια καλή στιγμή, με τον Κορίνους να προλαβαίνει μέσα στην περιοχή, προτού η μπάλα φτάσει στον Ρόσι, με τον Ταουντούλ να μαζεύει στη συνέχεια.

Στη 71’ ο Αντωνίου σφύριξε πέναλτι για τον Οθέλλο, καθώς θεώρησε ότι ο Σουκ βρήκε τη μπάλα με το χέρι μετά από εκτέλεση κόρνερ, ωστόσο το VAR τον κάλεσε στο on field review για επανεξέταση της φάσης, με αποτέλεσμα να ανακαλεί την απόφασή του, καθώς η μπάλα φάνηκε να χτυπάει στο κεφάλι του ποδοσφαιριστή.

Στη συνέχεια το θέαμα ήταν μέτριο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να γίνουν επικίνδυνες κυρίως μέσα από κάποια σουτ, χωρίς όμως αντίκρισμα.