ΑΕΛ: Πίστη στο πρότζεκτ

Η ήττα της ΑΕΛ από την Πάφο άφησε πικρή γεύση, καθώς η ομάδα της Λεμεσού έδειξε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο ότι μπορούσε να δει στα ίσα την αντίπαλο.

Παρόλα αυτά ο Χρήστος Χαραλάμπους κρατάει μόνο όσα πρέπει να βελτιώσει κατά τη διακοπή, με τον Κύπριο τεχνικό να εστιάζει κυρίως στο ανασταλτικό κομμάτι. Εξάλλου το να δέχεσαι τρία γκολ σε ένα ημίχρονο κρούει τον κώδωνα.

Ξέρουν ότι ήττες θα έρθουν, όμως υπάρχει μεγάλη πίστη στο πρότζεκτ και σε αυτό που ξεκίνησε να χτίζεται στην ΑΕΛ ήδη από την περσινή χρονιά. Πρώτος πρώτος το δείχνει κόσμος και αυτό δείχνει τον δρόμο. Ήδη οι γαλαζοκίτρινοι της Λεμεσού έδειξαν σημάδια βελτίωσης, όμως θα πρέπει να τα επιβεβαιώνουν απέναντι και σε πιο ποιοτικούς αντιπάλους αλλά και στα ντέρμπι.

Επομένως παρά τις απώλειες βαθμών δεν πτοούνται, ρίχνονται στη δουλειά και ευχή των φίλων της ομάδας είναι να τη δουν να παρουσιάζεται ακόμα πιο έτοιμη ενόψει της επανέναρξης του Πρωταθλήματος, στην 4η αγωνιστική του οποίου θα υποδεχτούν την Ομόνοια στη Λεμεσο. Στο μεταξύ η ομάδα θα δώσει φιλικό αγώνα την ερχόμενη Παρασκευή (8/9) με αντίπαλο τον Κούρη Ερμή στην Ερήμη (17:00).