Στραβά τερμάτισε, στραβά ξεκίνησε

Οι φίλοι της Ανόρθωσης είναι εκεί και δημιουργούν την καυτή έδρα. Αλλά βλέπουν την ομάδα τους να μην ανταποκρίνεται. Μέτρια εμφάνιση και ήττα από τον ΑΠΟΕΛ, ισοπαλία με τον Ακρίτα.

Των 10 παικτών για 92 αγωνιστικά λεπτά (80 +12 καθυστερήσεις). Ένας βαθμός, ένα γκολ και αυτό από αυτογκόλ. Τα κάποια καλά διαστήματα και οι χαμένες ευκαιρίες δεν χρυσώκουν το χάπι.

Είναι μάλιστα το 3ο παιχνίδι πρωταθλήματος που η Ανόρθωση δεν κερδίζει εντός. Θυμίζουμε ότι είχε χάσει με 3-0 στον τελευταίο αγώνα από τον Άρη. Ήττα που στοίχησε ένα ολόκληρο ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Σε ότι αφορά σε ξεκίνημα, η Ανόρθωση επαναλαμβάνει εαυτό μετά από 4 χρόνια. Την σεζόν 18-19 είχε επίσης ξεκινήσει χωρίς να κερδίσει τα δύο της πρώτα παιχνίδια στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Όμως τότε είχε κάνει δύο ήττες. Δύο σερί ισοπαλίες στην αρχή (πάντα εντός έδρας) είχε την χρονιά 16-17.