«Δεν τελείωσε τίποτα, το λέω και το πιστεύω»

Ο τεχνικός της Νέας Σαλαμίνας, Κωνσταντίνος Μηνά, δήλωσε μετά το 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ για το πρωτάθλημα:

"Γνωρίζαμε ότι θα παίξουμε με μία πολύ μεγάλη ομάδα. Είχαμε τον στόχο και το πλάνο μας. Δώσαμε πολύ μεγάλη μάχη. Δεν θέλαμε να ρισκάρουμε στο πρώτο ημίχρονο και δεν ήμασταν τόσο καλοί οργανωτικά αλλά ούτε κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα. Έπρεπε να πάρουμε τα πρώτα ρίσκα στο παιχνίδι.

Θεωρώ στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλύτεροι. Προσπαθήσαμε να ελέγξουμε τις αντεπιθέσεις του ΑΠΟΕΛ. Νομίζω είχαμε ισορροπία στις μεταβάσεις της μπάλας. Βρήκαμε ευκαιρίες αλλά δεν σκοράραμε.

Μένουν δύο παιχνίδια. Με τη Δόξα θα πάμε για τη νίκη. Μέχρι το τελευταίο λεπτό του τελευταίου αγώνα θα δίνουμε τη μάχη μας. Το οφείλουμε στην ιστορία του σωματείου. Δεν τελείωσε τίποτα, το λέω και το πιστεύω. Μέχρι τέλους θα αγωνιζόμαστε".