Το εξαιρετικό 15λεπτο και το... βραχυκύκλωμα

Η Ομόνοια ήταν χαμένη στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα. Έπαιξε καλό ποδόσφαιρο στο τελευταίο 15λεπτο του πρώτου ημιχρόνου και εκεί που όλοι περίμεναν να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, η απόδοση της έπεσε κατακόρυφα.

Σε αυτό το 15λεπτο (30-45) ήταν εξαιρετική. Δεν άφησε τον αντίπαλο να… αναπνεύσει, δημιούργησε 5-6 καλές ευκαιρίες (οι δυο πραγματικά άχαστες) και σκόραρε το γκολ της ισοφάρισης.

Ενώ η Ομόνοια έδειχνε κυρίαρχη του αγώνα, η απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε και… βραχυκυκλώθηκε επιθετικά. Η εικόνα αυτή στοίχισε στην ομάδα άλλους τρεις βαθμούς και πλέον καλείται άμεσα να βρει τα πόδια της, καθώς αν δεν το κάνει τότε ο στόχος θα απομακρυνθεί περισσότερο.