Ματσάρα χωρίς νικητή στο Μακάρειο!

Η Δόξα με την Καρμιώτισσα έμειναν στο 3-3 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Από ένα γκολ οι Ι. Σάσι, Ρομό και Χατζηβασίλης, μείωσε αρχικά ο Κίκας για τους γηπεδούχους που δεν παράτησαν το ματς και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις (Σαντίκ, Κίκας) πήραν τον ένα βαθμό.

Δείτε ΕΔΩ την εξέλιξη του αγώνα.

Το ματς άρχισε με καλό ρυθμό, έχασαν δοκάρι οι φιλοξενούμενοι στο 17' και αφού δεν έγινε το 0-1 εκεί αυτό ήρθε στο 35' μετά από δυνατό σουτ του Ι. Σάσι. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα ενός πρώτου ημιχρόνου που είχε φάσεις, κάποια λάθη όμως στο επιθετικό μισό τόσο της Δόξας τόσο και της Καρμιώτισσας δεν έφεραν περισσότερα γκολ.

Με την επανάληψη, η ομάδα από τα Πολεμίδια εκμεταλλεύτηκε πλήρως τα λάθη της άμυνας της Δόξας και έκανε το 0-2 και το 0-3 αντίστοιχα με τους Ρομό και Χατζηβασίλη.

Και εκεί που έλεγες πως η Δόξα θα τα παρατήσει, γύρισε από την κόλαση και ισοφάρισε σε 3-3. Αρχικά μείωσε ο Κίκας, μέχρι το 90' παρέμενε το 1-3 αλλά με δύο γκολ των Σαντίκ και Κίκας ήρθε η ισοφάριση.

Φοβερό ματς στο δεύτερο μέρος, μπήκαν 6 γκολ και όσοι βρέθηκαν στο Μακάρειο είδαν μια απίστευτη εξέλιξη. Εκεί που κρατούσε η Καρμιώτισσα το διπλό, η Δόξα δεν τα παράτησε και οι κινήσεις του Σακκά έφεραν το 3-3.

Έτσι το τελικό σφύριγμα του Νικόλα Νεοκλέους βρήκε τους δύο μονομάχους ισόπαλους και στο τέλος της βραδιάς πήραν από ένα πόντο.