«Πιο έμπειρη ομάδα ο ΑΠΟΕΛ, τελείωσε το παιχνίδι»

Ο προπονητής της Ένωσης, Μάριος Κκαράς δήλωσε απογοητευμένος μετά την ήττα από τον ΑΠΟΕΛ.

Η δήλωση του:

"Δεν έχουμε λόγια πλέον να συζητάμε για τα γκολ που δεχόμαστε. Να ξεκινάς με 1-0, είναι πολύ δύσκολα. Είχαμε θέματα στα πρώτα 15 λεπτά. Μέχρι το 20 το ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερο από εμάς. Στη συνέχεια γίναμε πιο επικίνδυνοι και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Δυστυχώς για άλλο ένα παιχνίδι δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Στο δεύτεορο ημίχρονο κάναμε πιο γρήγορα τις αλλαγές να γίνουμε πιο επιθετικοί και να βάλουμε περισσότερη ταχύτητα. Δυστυχώς δεν εκμεταλλευτήκαμε τις προϋποθέσεις που είχαμε. Πιο έμπειρη ομάδα ο ΑΠΟΕΛ τελείωσε το παιχνίδι. Για εμάς σε πιο κλασικές ευκαιρίες δεν σκοράραμε. Πρέπει να γίνουμε πιο σοβαροί στο τελικό σουτ. Πρέπει οπωσδήποτε στο παιχνίδι της Παρασκευής να πάρουμε τους τρεις βαθμούς".