Κλάφουριτς: "Ο άγραφος κανόνας του ποδοσφαίρου"

Στον άγραφο κανόνα του ποδοσφαίρου... χρέωσε την ήττα από τον Ερμή, ο προπονητής του Εθνικού Ντέαν Κλάφουριτς.

«Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Ο άγραφος κανόνας λέει ότι αν δεν εκμεταλλευτείς τις ευκαιρίες σου θα το πληρώσεις, αυτό έγινε και σήμερα. Είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και ειδικά στο α΄ ημίχρονο όπου κάναμε 5-6 ευκαιρίες. Συνεχίσαμε και στο β΄ ημίχρονο, είχαμε μεγάλη ευκαιρία την οποία απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ερμή. Στις αντεπιθέσεις δεχθήκαμε τα δύο γκολ. Χάσαμε το πέναλτι, περίμενα να επανέλθουμε αλλά δεν το καταφέραμε. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Θέλω να πω ότι είμαι περήφανος για τους ποδοσφαιριστές και την ομάδα. Χρησιμοποιήσαμε έξι Κύπριος μέχρι 22 χρόνων, είχαμε τέσσερις στις Εθνικές συν τον Μπογαντίνοφ και είναι πολύ καλό για την ομάδα. Οι νεαροί είναι της περιοχής και είναι επίσης σημαντικό. Ποτέ δεν πρέπει να τα παρατάς είναι το σύνθημα μας. Ήταν  και ήττα, συνεχίζουμε».